Mag - Ty jesteś wolnym, niezależnym człowiekiem i sam powinieneś podejmować decyzje. Wyjścia z obecnej sytuacji będziesz musiał szukać sam. Sił będziesz miał dosyć, dlatego żeby osiągnąć to czego pragniesz, wystarczy podjąć decyzję, że tego chcesz. MAG może oznaczać użycie sporego sprytu przy rozwiązywaniu zadań albo wprowadzenie bardziej surowego, wstrzemięźliwego stylu życia. Oznacza zawsze początek czegoś nowego w naszym życiu. Wszystko jest w twoich rękach, a najważniejsze to podjąć decyzję, a dalej sprawy już się potoczą pomyślnie. Oznacza także pracę, plany i dzieci, spotkanie z drugim człowiekiem. W towarzystwie karty Słońce reprezentuje miłość męską.

Arcykapłanka - Nie szukaj ani wyjaśnień, ani tłumaczeń dla decyzji, które podejmujesz. Pozwól prowadzić się uczuciom, swemu wewnętrznemu głosowi, one cię nie oszukają. Posiadasz potężną siłę wewnętrzną i mógłbyś uzdrawiać chorych, jeślibyś zechciał. Nie trać jednak tej siły na codzienne, płytkie troski. Ceń każdą minutę, którą możesz poświęcić sobie, żeby móc wsłuchiwać się w swój wewnętrzny głos, bądź godny samego siebie. Ale nie wynoś siebie na tron we własnych oczach! Chroń jasność uczuć i myśli, ale nie okazuj niepotrzebnego chłodu w kontaktach z innymi. Karta ta, jest pomyślna dla dzieci, szczególnie dziewczynek. Symbolizuje Matkę.

Cesarzowa - Trzeba przyjmować siebie takim, jakim się jest, zdać się na Los, zająć pozę podobną do tej, w jakiej widzimy Cesarzową na karcie i pozwolić, by wydarzenia płynęły swoim torem. Podbijać już więcej niczego nie trzeba, wszystko czego potrzebowałeś już masz. Mówiac ogólnie to dobra i w pełni sprzyjająca osobie pytającej karta. Może również wskazywać na pewną kobietę, która odegra ważną rolę w życiu pytającego, najczęściej kochającą lub kochaną, a w każdym razie na pewno nastawioną życzliwie. Zapowiada szczęśliwe życie, liczne, krótkotrwałe zmiany miejsca pobytu, wiadomość, płodność, narodziny nowego, żywotnego związku.

Cesarz - Po niepomyślnym zakończeniu walki ty pogodziłeś się z otaczającym cię światem i przystosowałeś się do niego. Teraz wszystko toczy się niby tak, jak zostało zaplanowane, ale ciebie nie opuszcza wrażenie, że wszystko może się zawalić i ty próbujesz zagłuszyć swój wewnętrzny głos, stłumić uczucia, żeby zachować wierność idei. To pomyłka! Daj sobie wolność, pamiętaj, że na świecie są ważniejsze rzeczy niż twoje napoleońskie plany, ale nie rozpaczaj. Jeśli pobłądziłeś, to zawsze możesz wrócić do punktu wyjścia i znaleźć dobrą drogę. Jest to karta materialna, przedstawiająca człowieka mocy, dominującego, ambitnego. Reprezentuje ojca, szefa, męża osoby pytającej. Przynosi miłość życia, jest to arkan stałości. Niesie za sobą niebezpieczeństwo skostniałości w związkach partnerskich.

Arcykapłan - Wskazuje przede wszystkim na proces nauki, uczenia się i na ślub. Może reprezentować przybranego ojca, wychowawcę, profesora, księdza, lekarza, tego kto prowadzi i wydaje rozkazy. W związkach osobistych pokazuje, że znajdujemy się w fazie, w której rośnie obustronne zaufanie i sympatia, powstają podwaliny idealnego związku. Na pewnym poziomie wydarzeń karta ta uosabia nasze życzenie lub zamiar zawarcia związku małżeńskiego.

Kochankowie - Nie bój się pokus, gdyż i tak ich nie unikniesz. Przyjmij jabłko, które podaje ci Ewa, albowiem miłość to jedyna siła, która jest zdolna zbawić od cierpienia. Pokochaj i zobaczysz, jak wszystko wokół się zmieni: kolory staną się jaśniejsze, powietrze czystsze, ludzie lepsi... Możliwe, że tym razem ty na tyle poznasz głęboko drugiego człowieka, że twoje troski i odczucia będą martwić cię znacznie mniej, niż jego troski i odczucia. Karta ta, najczęściej oznacza początek nowego, silnego uczucia lub umocnienie już istniejącego związku. Ma charakter rozstrzygający i mówi jasno, że źródła uszczęśliwiającego poznania otworzą się przed nami wówczas, jeśli się dobrowolnie ograniczymy i w głębi serca zdecydujemy iść drogą życia z jednym konkretnym człowiekiem. Droga prowadząca do innego człowieka nazywa się ... wybór.

Rydwan - Pewna siła zmusza cię do pozostawienia tego, co ty już umiesz i zapomnienia o przeszłości, o domu, o pracy, o przyjaciołach. Przepełnia cie energia i ty szukasz dla niej nowego ujścia i zastosowania. Wyruszaj więc w drogę i niech ten etap twojej podróży stanie się dla ciebie odkrywaniem nowego świata. Ale pamiętaj - Rydwan pędzi szybko, a droga jest pełna ostrych zakrętów. Niech kieruje tobą rozum, ale nie dąż do całkowitego zanegowania uczuć i emocji, bo bez nich twój powóz może się wywrócić. Może oznaczać zmianę miejsca zamieszkania lub pracy, po prostu podróż lub wyjazd. Oznacza szczęście, radość na wybranej drodze, oddala wszystko, co może szkodzić realizacji pragnień. Karta miłosierdzia, miłości, zgody, dobra i prawdy.

Sprawiedliwość - Oznacza, że będzie przywrócona równowaga i to w najbliższym czasie. Ktokolwiek popełnił bezsensowny czyn, będzie musiał za niego zapłacić, a ci, którzy ucierpieli, mogą liczyć na nagrodę. Może oznaczać sprawę sądowa wygraną dla osoby pytającej.

Pustelnik - Najwyższy czas zostawić drobne kłopoty dnia codziennego i nawykowe rozrywki. To przeszkadza ci myśleć o duszy. Każdy człowiek potrzebuje czasami pobyć w samotności, żeby zrobić porządek z samym sobą. Dla ezoteryków i ludzi troszczących się o swój rozwój duchowy, Pustelnik może oznaczać uczucie osamotnienia z tego powodu, że jego wcześniejsi przyjaciele i bliscy przestali rozumieć go. On poszedł do przodu, a oni zostali z tyłu, tam, gdzie byli. Dlatego utrzymywać kontakty on może teraz tylko z takimi Pustelnikami jak on, ale tych jest mało, a w najbliższym otoczeniu może ich nie być wcale. Może oczywiście cofnąć się do tyłu i starzy przyjaciele przyjmą go z ochotą, ale na tym zakończy się jego rozwój duchowy. Ogólnie oznacza odpowiedź na "tak".

Koło Fortuny - Wszystko na tym świecie kręci się podobnie jak koło. Nowy cykl do przebycia, ożywienie i wzmocnienie uczuć. Karta bardzo niejednoznaczna, jej działanie często nie ma zdecydowanego znaczenia pozytywnego lub negatywnego, podobnie jak seria Mieczy, którą rządzi. Może ochraniać albo szkodzić. Tę kartę często wylosowują ludzie, którym brakuje pewności siebie, wątpiącym w swoje siły i obawiających się jutra. Bądź wierny sobie i wszystko będzie w porządku. Daje odpowiedź pozytywną.

Siła - Karta ta oznacza fazę nadzwyczajnych sił twórczych, ogromną motywację, mówi o radości i powodzeniu.Ważny jest aspekt namiętności tej karty, dlatego uważa się, że mówi ona o związkach o bardzo dużej żywotności i gorącym temperamencie. Jest kartą pasji, która mówi, że serce ma pierwszeństwo przed głową i że siła często panuje nad prawem. Zapowiada zmagania, w których śmiałość i tupet przynoszą triumf. Wzmacnia system wartości, jest kartą optymizmu i zaufania do samego siebie. Zapowiada dużą odporność fizyczną.

Wisielec - Do twego życia przyszło coś nowego. W tej chwili wydaje ci się to dziwne, niewytłumaczalne, z tobą dzieją się nieoczekiwane rzeczy, zdarza ci się to, co nie moglo się wydarzyć, ale niech cię to nie martwi. Otwórz się na wszystko, co nowe, spójrz na świat inaczej. Jeśli świat przewrócił ci się do góry nogami, ty także stań na głowie! Ucz się, bądź cierpliwy, zachowaj pogodę ducha i ... czekaj. Daje pozytywną odpowiedź na pytanie typu "czy moje dziecko zda na studia", jeśli chodzi o ludzi starszych radzi, aby nie trzymać się starych wyobrażeń, lecz znaleźć nowy punkt widzenia.

Śmierć - Już bliski jest końca jeszcze jeden etap twego życia. W najbliższym czasie dojrzeje w tobie całkiem nowa osobowość. Inne staną się twoje myśli, wyobrażenia, pojawią się nowi przyjaciele. Niezmienną okaże się tylko ta iskierka, którą często nazywają duszą. Kartę śmierci często losują ludzie, którzy osiągnęli pewien graniczny wiek - 14,21,24,36,42,48,60 - 63 lat., kiedy to następuje transformacja osobowości, przejście do nowej jakości. Jako rada, mówi ona, że nie należy bać się nadchodzących zmian i nie wolno ich wstrzymywać, ponieważ są one niezbędne do twojego dalszego rozwoju.

Umiarkowanie - Skoncentruj się, zbierz siły i okaż miłosierdzie otaczającym cię ludziom. Czeka cię duża zmiana losu, możliwe, że daleka podróż, ale na razie masz przerwę na złapanie oddechu. Wykorzystaj ją do tego, żeby jeszcze raz zastanowić się nad tym, co ty chcesz wziąć z przeszłości ze sobą w dalszą drogę do przyszłości. Teraz jest ci trudno i wydaje się, że nie wystarczy sił, by dojść do celu, ale powinieneś przypomnieć sobie znaną zasadę ze szkoły przetrwania: jeszcze dziesięć kroków, jeszcze choć pięć, jeszcze choćby jeden krok! I jeszcze jeden, już ostatni. I patrz - stoisz u celu. Jeśli pytasz o przebieg spraw, karta obiecuje sukces tylko cierpliwym.

Diabeł - Jest najtrudniejszą kartą do zinterpretowania z całej talii Tarota. Jako kusiciel Diabeł objawia nam się oczywiście w bardzo ponętnej formie. Karta pokazuje, że igramy z ogniem i musimy diabelnie! uważać aby nie poparzyć sobie palców. Pokazuje nasze ciemne strony. Narzuca decyzje i fakty, przeciwko którym nie ma sensu się buntować. Karta uroku, powabu, wyzwala silną energię seksualną. Diabeł odbiera wszelką kontrolę nad sobą. W rozkładzie oznacza myśli i działania niskie, które degenerują fizycznie lub moralnie.

Wieża - Zbudowałeś swój dom na piasku. To co uważałeś za niewzruszone, okazało się iluzją i rozwaliło się jak domek z kart. Cały trud poszedł na marne. Nie próbuj odbudowywać tego, co zostało zniszczone, bo się nie uda. Lepiej przeczekaj, przeżyj do końca swoją rozpacz i zaczynaj budować nowy dom. Wieża pojawia się często u ludzi, którzy przeżyli ruinę czegoś starego (praca, ślub). Mówi o konieczności takich zmian, ponieważ nie można budować czegoś nowego bez zniszczenia starego. Karta wskazuje również na dom, budowlę, a także zagrażające z ich strony niebezpieczeństwo.

Gwiazda - Oznacza kilka rzeczy. Człowiekowi załamanemu, rozdrażnionemu czymś ona niesie radę, by wierzył w swoją szczęśliwą gwiazdę i podążał za nią. W odniesieniu do spraw bytowych Gwiazda może symbolizować "światełko na końcu tunelu" czyli szybką poprawę sytuacji. Można też interpretować ją jako nagrodę za poniesiony wysiłek, za przeżyte cierpienia, za dobre uczynki. W uczuciach Gwiazda zapowiada obiecujące spotkania i związki, które przynoszą szczęście i mają przyszłość. Związki partnerskie oznaczone tą kartą znajdują się pod "szczęśliwą gwiazdą".

Księżyc - Przed Tobą pojawiają się obrazy, myśli, które idą z głębin podświadomości. Pytasz siebie kim jestem? Zbliżasz się do poznania Prawdy i tylko strach przeszkadza Ci przeskoczyć ten próg, ale przeszedłeś już zbyt dużo, żeby cofać się z powrotem. W uczuciach Księżyc pokazuje swój najbardziej rozmarzony, romantyczny charakter. Następstwem tego są tęskne uczucia, marzenie "budowanie zamków na lodzie". Oznacza niepewność i lęki. Może wskazywać na związki, w których musimy walczyć z zazdrością, zranieniem lub strachem przed porzuceniem. Karta ta, może też oznaczać, że związek, o którym mówi, jest sennym marzeniem, niestety najczęściej jednak koszmarnym.

Słońce - Osiągnąłeś wysoki stopień świadomości. Masz bogatą, mądrą duszę i wiesz, czym jest szczęście. Doczekałeś się już potomstwa na tym świecie, posadziłeś drzewo. Zrozumiałeś na czym polega Twoje przeznaczenie, spłaciłeś długi karmiczne i możesz pomóc innym. W związkach uczuciowych karta ta, zapowiada prawdziwie słoneczny okres. Oznacza czas beztroski, pomysłowości i aktywności, ciepła i napawania się wspólnym szczęściem, jak również wzajemną troskę i rozpieszczanie się, pełne zrozumienie oraz głęboką akceptacje związku.

Sąd Ostateczny - Nadszedł czas przełamania strat, pokonania przeszkód i odrodzenia się do nowego życia. Zapowiada nowiny dobre albo złe, w zależności od kart sąsiednich. W odpowiedzi na powodzenie jakiegoś planu wróży pomyślność. Mówi o ruchu naprzód, nieoczekiwanej zmianie najbliższej przyszłości. Karta realizacji materialnej. W związkach uczuciowych mówi, że w istniejącym obecnie lub, lub jeżeli jesteśmy sami, w przyszłym związku możemy odnaleźć prawdziwy "skarb". Nie chodzi tu o spotkanie księcia z bajki lub kobiety marzeń - najważniejsza jest głęboka przemiana, dzięki której rozpoznamy i zauważymy, jak sami odcinaliśmy się dotąd, od tego uszczęśliwiającego spotkania. Sąd oznacza każdą formę uwolnienia się od zmartwień i kłopotów, z nieprzyjemnych sytuacji i związków.

Świat - Oznacza uszczęśliwiające przeświadczenie, że uczyniliśmy bardzo ważny krok do "stania się sobą". Odczuwamy głębokie zadowolenie z tego, że sprostaliśmy naszym, prawdziwym zadaniom życiowym. Zapowiada szczęśliwe czasy, w których otwarci i pełni energii będziemy doświadczać swojego istnienia. Może również zapowiadać rozwijania międzynarodowych kontaktów lub podróże w uczuciach oznacza, że w naszym związku czujemy się dobrze, swobodnie, tworzymy prawdziwy dom. Karta ta może też być zapowiedzią, że już wkrótce spotkamy osobę, która będzie naszym partnerem życiowym. Oznaczony światem związek, nie jest nigdy przelotną znajomością, lecz długotrwałą przyjaźnią, związkiem partnerskim lub małżeństwem.

Głupiec - Pokazuje dziecko żyjące w nas. Oznacza spontaniczność, nowy początek i wolną od uprzedzeń otwartość. Wskazuje na brak kłopotów i wskazuje, że wchodzimy w nowy rozdział. Jest wyrazem otwartości i spontanicznej szczerości. W uczuciach pokazuje swoją radosną, zadowoloną z życia twarz. Może wskazywać na początek nowego związku lub ożywić już istniejący poprzez pojawienie się dziecka.